Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Terapia energotonowa

Milowy krok w dziedzinie elektroterapii
HI TOP 4 TOUCH

HiToP High Tone Power Therapy jest innowacyjną metodą, która powstała w wyniku przeprowadzenia licznych badań naukowych z dziedzin: medycyny, fizyki, matematyki, fizjologii, histologii, cytologii, chemii, biochemii i innych subdyscyplin.
Jej twórcą jest niemiecki neurolog i psychiatra dr med. Hans Ulrich May. Dzięki tak rozległej płaszczyźnie badań nad High Tone Power Therapy (HiToP) – terapią energotonową – możemy mówić o niej jak o zjawisku interdyscyplinarnym, mającym zastosowanie w wielu dziedzinach m. in. rehabilitacji, ginekologii, laryngologii, ortopedii.

Czas zabiegu: 
Cykl leczenia obejmuje: 

Zabieg dostępny w gabinecie: Szarych Szeregów.

terapia energotonowa hitop rzeszów
Terapia energotonowa HiTop w rzeszowie

Hitop terapia energotonowa

Terapia energotonowa jest formą elektroterapii, bazującą na prądach dwukierunkowych średniej częstotliwości. Terapia łączy w sobie zabieg prądem elektrycznym z energoterapią powodującą wcześniej niespotykany efekt regeneracyjno – witalizacyjny.
W terapii energotonowej amplituda natężenia prądu i częstotliwości impulsów są modulowane jednocześnie. Im wyższa częstotliwość, tym więcej energii może być wprowadzone – zależy to od indywidualnego progu wrażliwości na impulsy elektryczne. Standardowa elektroterapia pobudza nerwy i mięśnie, natomiast głównym celem terapii energotonowej jest bezpośrednie działanie na metabolizm komórek.

Efekty działania terapii energotonowej

Efektem działania prądów średniej częstotliwości są liczne reakcje (np. zwiększenie rozmiaru i liczby mitochondriów, zwiększenie metabolizmu i przyspieszenie podziału komórek), co stymuluje procesy naprawcze tkanek. Energoterapia działa leczniczo lokalnie, a także globalnie na komórki całego ciała. W ułożeniu miejscowym elektrod można korzystać z efektu niestymulacyjnego oraz stymulacyjnego. Pierwszy stosuje się w celu zwiększenia metabolizmu, poprawy trofiki i przyśpieszenia regeneracji np. w schorzeniach przewlekłych stawów, chorobach reumatycznych, zmianach zwyrodnieniowych, chorobach narządów wewnętrznych oraz w stanach pourazowych i przeciążeniowych.
Działanie stymulacyjne połączone z efektem niestymulacyjnym wykorzystuje się w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, nerwobólach, w celu przyśpieszenia resorpcji krwiaków poprzez aktywację pompy mięśniowej, zwiększenia przepuszczalności błon oraz poprawie ukrwienia.

efekty po terapii energotonowej
terapia energotonowa zabiegi

Wykorzystanie zabiegów terapii energotonowej

Terapia energotonowa wykorzystywana jest do stymulacji mięśni osłabionych z nieczynności oraz w treningu sportowym. Polecana jest również w leczeniu pacjentów z cukrzycą 2 typu
z uwagi na pobudzenie metabolizmu komórkowego, co wiąże się ze spadkiem poziomu węglowodanów we krwi. Aparat do terapii energotonowej, jako narzędzie terapeutyczne pozwala na szybki i trwały efekt .
Terapia energotonowa pobudza krążenie żylne i limfatyczne, zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, dzięki czemu przyspiesza resorpcję krwiaków i wysięków.

Terapia energotonowa wskazania 

 • Zespoły bólowe kończyn i kręgosłupa
 • Zespoły bólowe kończyn i kręgosłupa
 • Ostre i przewlekłe schorzenia stawów
 • Stany pooperacyjne, po rekonstrukcjach
 • Obrzęki
 • Cukrzyca i jej powikłania
 • Wzmożone napięcie i spastyka mięśni
 • Zaniki mięśniowe
 • Uszkodzenia nerwów obwodowych
 • Migreny, SM, stany poudarowe
 • Przyspieszenie procesów regeneracyjnych
 • Ryzyko zakrzepicy
 • Zaburzenia mineralizacji kości (osteoporoza, dystrofia Sudeka)
 • Astma i niektóre symptomy alergiczne (kaszel, pokrzywka, świąd)
 • Zaburzenia emocjonalne, zaburzenia snu
 • Rwa kulszowa, rwa barkowa,
urządzenie do terapii energotonowej
masaż podczas terapii energotonowej

Terapia energotonowa posiada również technikę specjalną – masaż energotonowy. Technika ta polega na połączeniu mechanizmów stymulacyjnych i niestymulacyjnych prądu mechanicznego z działaniem technik masażu wykonywanych przez terapeutę. W obwodzie aparatu do fizykoterapii, znajduje się zarówno pacjent jak i terapeuta, którego ręce stanowią powierzchnię kontaktową z ciałem leczonego. W zależności od wybranej techniki zabiegowej i parametrów prądu można uzyskać efekt rozluźniający, przeciwbólowy, stymulacyjny a także lipolityczny. Zabieg trwa ok. 30 min. Masaż energotonowy sprawdza się znakomicie w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego, w terapii punktów spustowych i w szeroko rozumianej odnowie biologicznej.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

ZADZWOŃ – NAPISZ – PRZYJDŹ

ul. Szarych Szeregów 5,
35-114 Rzeszów

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

12 + 12 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.