Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Masaż z terapią manualną
Andrzej Rudek

Masaż, jak i terapia manualna jest metodą, w której oddziałujemy na organizm człowieka, stosując bodźce mechaniczne (techniki, chwyty, pchnięcia, manipulacje, mobilizacje i pozycje ułożeniowe) na tkanki powodując powstanie odczynu lub odwrócenie zmian funkcjonalnych powstałych przez dysfunkcje w aparacie ruchu. Formy i techniki, jakie możemy zastosować, wykonując masaż klasyczny, relaksacyjny, punktowy, terapię manualną będzie pośrednio lub bezpośrednio wpływał na stan zdrowia danej osoby. Przez to, stosując określone techniki, umożliwiamy na utrzymanie naszych stawów, mięśni, więzadeł i ścięgien w odpowiedniej sprawności. Ponadto pozwalamy na odprężenie zmęczonych mięśni, a także pobudzenie krążenia krwi i limfy w zmienionych chorobowo częściach ciała człowieka.

Czas zabiegu: 60 minut.
Cykl leczenia obejmuje: 10 zabiegów.

Zabieg dostępny w gabinetach: Hetmańska

Masaż z terapią manualną Andrzej Rudek
masaż terapia manualna

Masaż terapia manualna

Procedury masażu z terapią manualną wymagają starannego poprzedzenia kompleksowym badaniem diagnostycznym. Wywiad z pacjentem, analiza wyników badań diagnostycznych, takich jak testy funkcjonalne, oraz badania obrazowe, w tym badania rentgenowskie (RTG), ultrasonografia (USG), tomografia komputerowa (KT) i rezonans magnetyczny (MR), są kluczowe dla precyzyjnego doboru odpowiednich technik, sił i pozycji terapeutycznych. To połączenie informacji pozwala na precyzyjne dostosowanie planu leczenia, co umożliwia skuteczne zastosowanie masażu i terapii manualnej.

Dzięki kompleksowej analizie danych diagnostycznych terapeuta ma możliwość precyzyjnego planowania procesu leczenia, uwzględniając indywidualne potrzeby pacjenta.

Wskazania

 • choroby skóry (choroby układu naczyń krwionośnych oraz limfatycznych, w leczeniu blizn pooperacyjnych),
 • choroby układu krążenia (choroby naczyń obwodowych, niewydolność krążenia spowodowana zmniejszeniem możliwości odpływu krwi żylnej i chłonki np.: z kończyn dolnych),
 • choroby układu mięśniowego (leczenie zaników mięśniowych, rozluźnienie mięśni w stanach po urazowych,
 • chorobach układu nerwowego (przewlekłe zapalenie nerwów, nerwobóle, wypadnięcie krążka międzykręgowego, bóle i zawroty głowy),
 • chorobach narządu ruchu (choroby urazowe- skręcenia, zwichnięcia, złamania, stłuczenia, choroby przeciążeniowe, choroby kości i stawów, stany pooperacyjne, zmiany zniekształcające kości i stawy, wady postawy, dyskopatie),
 • profilaktycznie w celu poprawienia ogólnej sprawności psychofizycznej.

Przeciwwskazania

 • wysoka temperatura powyżej 38 0C,
 • złamania,
 • ostre lub podostre stany zapalne mięśni i stawów,
 • przerwanie ciągłości skóry,
 • tętniaki,
 • nowotwory złośliwe i niezłośliwe,
 • przepuklina jądra miażdżystego,
 • osteoporoza,
 • młodzieńcza martwica kości.

Masaż manualny — efekty

W przypadku dokładnej diagnozy adekwatnie dobranych technik masażu oraz terapii manualnej często obserwuje się, że od samego początku leczenia pacjent doświadcza znaczącej ulgi. Redukcja dolegliwości bólowych staje się zauważalna już w pierwszych dniach terapii. Zmniejszenie napięcia w mięśniach oraz więzadłach umożliwia osiągnięcie pełniejszego i swobodniejszego zakresu ruchu, co z kolei przekłada się na poprawę mobilności w prostych czynnościach. Skuteczność terapeutyczna wynika tu z zastosowania wyspecjalizowanych metod, dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta, co sprzyja osiągnięciu optymalnych efektów w procesie rehabilitacyjnym.

masaż manualny efekty
avatar

Tomasz Kowalczyk

mgr Fizjoterapii

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

13 + 11 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.