Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Zabiegi

Zabiegi w naszych gabinetach rehabilitacji medycznej otwartych od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00

zabiegi z taśmą kinezjologiczną rzeszów
zabiegi fizykoterapia rzeszów

Fizykoterapia

Zabiegi  z zakresu fizykoterapii stanowią dział lecznictwa, w którym stosuje się występujące w przyrodzie naturalne czynniki fizyczne np. czynniki termiczne.

Wykorzystuje się tutaj także czynniki fizyczne wytworzone przez różnego rodzaju urządzenia np. urządzenia dostarczające energii cieplnej, prądów wielkiej i małej częstotliwości, promieniowania świetlnego, nadfioletowego, podczerwonego lub ultradźwięków.

Kinezyterapia

Kinezyterapia jest jednym z głównych elementów rehabilitacji i obejmuje całość zagadnień związanych z ruchem. Podstawą są ćwiczenia o charakterze leczniczym inaczej mówiąc gimnastyka lecznicza.

Głównym zadaniem kinezyterapii jest przywrócenie pełnej sprawności fizycznej, jeżeli jest to możliwe w danym schorzeniu, lub maksymalnej sprawności fizycznej w schorzeniach przewlekłych i pozostawiających pewne zmiany nieodwracalne.

zabiegi kinezyterapia rzeszów
zabiegi hydroterapia rzeszów

Hydroterapia

Hydroterapia lub inaczej mówiąc wodolecznictwo to stosowanie czystej wody jako nośnika oddziaływań leczniczych na ustrój.

Główną rolę w tych zabiegach odgrywa czynnik termiczny oraz jej oddziaływanie mechaniczne. Zarówno fizykoterapia jak i hydroterapia odgrywają bardzo ważna rolę w rehabilitacji, zmierzając do przywrócenia osobom chorym optymalną sprawność fizyczną.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest formą terapii, wykorzystującą wpływ energii mechanicznej i kinetycznej w celu wywołania odczynu w tkankach lub narządach ustroju człowieka.

Do uzyskania odczynu poprzez masaż klasyczny ręczny w organizmie człowieka wykorzystuje się techniki nazywane inaczej rękoczynami czy też chwytami. Techniki te to między innymi: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wałkowanie, wyciskanie, oklepywanie, wstrząsanie i wibracja.

zabiegi masaż leczniczy rzeszów
zabiegi rehabilitacja środowiskowa rzeszów

Rehabilitacja środowiskowa

Część pacjentów ze względu na brak możliwość samodzielnego przemieszczania się nie może dotrzeć do placówek udzielających świadczeń w warunkach ambulatoryjnych, a wymagają ciągłej i długoterminowej pomocy fizjoterapeuty.

Codziennie do pacjentów wyjeżdża 15 wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Dziennie obejmujemy opieką zdrowotna około 200 pacjentów. W warunkach domowych wykonywane jest ponad 18 rodzajów zabiegów.

Ośrodek leczenia skolioz i wad postawy

Ośrodek ten jest nowoczesną placówką świadczącą usługi w zakresie kompleksowej rehabilitacji.

Posługujemy się nowoczesną aparaturą medyczną, jak również stosujemy najbardziej uznawane metody terapeutyczne na świecie takie jak PNF, FITS, Terapia Manualna, Cyriax, Mulligan, Kinesiology Taping, neuromobilizacje i inne. Nasza rehabilitacja prowadzona jest przez wykwalifikowanych terapeutów.

leczenie skoliozy
Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

5 + 13 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.