Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Kinezyterapia

Kinezyterapia to dział fizjoterapii zajmujący się leczeniem ruchem. Ruch to podstawowy, naturalny, korzystny bodziec leczniczy. Kinezyterapia jest całokształtem działań podejmowanych przez fizjoterapeutę z wykorzystaniem różnych metod i technik terapeutycznych mających zastosowanie w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, układu nerwowego, krążeniowego, oddechowego i innych.

zabiegi kinezyterapia rzeszów

Zabiegi Kinezyterapii wykonywane w naszych gabinetach:

Ćwiczenia czynne w odciążeniu

Ćwiczenia te polegają na samodzielnym wykonywaniu ruchów w stawach przy odciążeniu ćwiczonego odcinka ciała. Wykonywane są przy sile mięśniowej +1 do +2 w/g skali Lovetta. Działanie: przeciwdziałające zanikom mięśniowym, zapobiegające przykurczom w stawach, zwiększające zakres ruchów w danym stawie, zwiększające siłę mięśniową.

Czas zabiegu: 15-45 minut
Cykl leczenia obejmuje: 10-20 zabiegów

Ćwiczenia czynne wolne

Ćwiczenia te wykonywane są samodzielnie przez pacjenta na komendę i pod kontrolą terapeuty. Wykonywane są przy sile mięśniowej minimum 3 w/g skali Lovetta. Działanie: zwiększające siłę i wytrzymałość określonej grupy mięśniowej, zwiększające zakres ruchu w stawach, poprawiające koordynację ruchową.

Czas zabiegu: 15-45 minut
Cykl leczenia obejmuje: 10-20 zabiegów

Suszka

Urządzenie przeznaczone do rehabilitacji kończyn dolnych. Sprzęt rehabilitacyjny z regulacją oporu, co pozwala na dostosowanie trudności ćwiczeń do kondycji pacjenta. Działanie: zwiększające zakres ruchomości w stawach, zwiększające siłę mięśniową, poprawiające ogólną sprawność funkcjonalną kończyn dolnych.

Czas zabiegu: 15-20 minut
Cykl leczenia obejmuje: 10-20 zabiegów.

Rotor kończyn górnych

Urządzenie przeznaczone do rehabilitacji kończyn górnych. Szczególnie polecane pacjentom z niedowładem kończyn oraz osłabioną siłą mięśniową. Rotor rehabilitacyjny posiada regulację oporu, co pozwala na dostosowanie trudności ćwiczeń do kondycji pacjenta. Działanie: zwiększające zakres ruchomości w stawach, zwiększające siłę mięśniową, poprawiające ogólną sprawność funkcjonalną kończyn górnych.

Czas zabiegu: 15-20 minut
Cykl leczenia obejmuje: 10-20 zabiegów.

Bieżnia

Urządzenie aerobowe, najczęściej stosowane w walce z otyłością i problemami narządów ruchu. Działanie: zwiększające masę mięśniową w obrębie kończyn dolnych, wspomagające walkę z nadwagą, poprawiające jakość chodu,

Czas zabiegu: 15-30 minut
Cykl leczenia obejmuje: 10-20 zabiegów.

Terapia manualna (system niemiecki)

Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń strukturalnych narządu ruchu (stawów, mięśni, nerwów). Dzięki rozbudowanemu schematowi badania różnicującego, fizjoterapeuta jest w stanie za pomocą szczegółowego wywiadu i badania odnaleźć mechanizmy pojawienia się dolegliwości. Działanie: przeciwbólowe, zwiększające zakres ruchomości w stawach

Czas zabiegu: 30 minut
Cykl leczenia obejmuje: 6-10 zabiegów

Neuromobilizacja

Zabieg polegający na napinaniu lub unieruchomieniu nerwów przez odpowiednie kombinacje ustawień i trakcję. Neuromobilizacje są rodzajem terapii manualnej, w której na układ nerwowy działa się bezpośrednio, w celu uzyskania jego elastyczności i ruchomości. Jest to technika delikatna i niezwykle skuteczna, mająca zastosowanie w stanach ostrych z dużą bolesnością. Działanie: przeciwbólowe, przeciwzapalne, normalizujące zakłóconą pobudliwość i intensywność procesów nerwowych, przyśpieszające regenerację podrażnionych tkanek

Czas zabiegu: 15-30 minut
Cykl leczenia obejmuje: 7-10 zabiegów

Metoda McKenziego

Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn oparte na znajomości wzorców bólowych i analizie zachowania się objawów (bólu) zarówno w wywiadzie jak i w badaniu przedmiotowym. Podstawą terapii powinno być stosowanie określonych środków mechanicznych. Działanie: przeciwbólowe, poprawiające zakres ruchomości w stawach kręgosłupa oraz kończyn, edukacyjne i profilaktyczne (pacjent poznaje zasady ergonomii ruchu oraz sposoby zapobiegania bólowi), przeciwdziałające nawrotom zespołów bólowych.

Czas terapii: 10-30 minut
Cykl leczenia obejmuje: 10 zabiegów

Metoda PNF

Proprioceptywne Nerwowo – Mięśniowe Torowanie. To metoda fizjoterapeutyczna mająca na celu przywrócenie utraconej funkcji. Terapeuta pracujący tą metodą wykonuje ruchy naturalne, przebiegające trójpłaszczyznowo według określonych wzorców ruchowych, zbliżonych do aktywności dnia codziennego. Działania: zwiększające kontrolę motoryczną, zwiększające możliwości wykonania przez pacjenta ruchu, poprawiające świadomość ruchu i jego kierunku, zwiększające siłę mięśniową, poprawiające czucie głębokie

Czas zabiegu: 30 minut
Cykl leczenia obejmuje: 10-20 zabiegów.

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

9 + 5 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.