Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Masaż wirowy

Masaż wirowy jest formą masażu podwodnego, wchodzącego w skład zabiegów z zakresu hydroterapii. Zabieg ten łączy w sobie działanie mechaniczne, hydrostatyczne oraz termiczne. Woda wprawiona w ruch wirowy poprawia krążenie, a zwiększając przekrwienie tkanek, przyspiesza metabolizm komórkowy oraz wykazuje działanie przeciwobrzękowe. Odpowiednio dobrana temperatura zabiegu masażu wirowego zwanego również „wirówką” redukuje napięcie mięśniowe, co prowadzi do uczucia rozluźnienia. Bardzo często masaż wirowy wykorzystuje się w celu przyspieszenia procesów regeneracyjnych. Jest zabiegiem przyjemnym i bezpiecznym. 

Czas zabiegu: 
Cykl leczenia obejmuje: 

Zabieg dostępny w gabinetach: Marszałkowska

Masaż wirowy kończyn górnych
Wirówka kończyn górnych

Masaż wirowy kończyn górnych i dolnych przebieg

Masaż wirowy przeprowadza się w odpowiednio przystosowanych wanienkach (wirówkach). Należy dobrać odpowiedni program oraz intensywność zabiegu. Kończyny górne bądź dolne zanurza się w ciepłej wodzie – temperatura powinna wynosić od 34°C do 40° C. Dysze wyrzucające wodę pod dużym ciśnieniem, wprawiają ją w ruch wirowy, co powoduje delikatny masaż danej części ciała. Zabieg trwa od 15 do 30 minut.

Wskazania do masażu wirowego

Pośród wskazań do wykonania masażu wirowego można zaliczyć między innymi:

– choroby reumatyczne
– zaburzenia krążenia
– migreny
– stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania)
– przykurcze
– obrzęki limfatyczne
– zaburzenia nerwów obwodowych
– odmrożenia
– choroba Raynauda
– otyłość
– zaburzenia odporności
– zaburzenia snu
– cellulit

 

Wirówka kończyn dolnych
Masaż wirowy kończyn dolnych

Masaż wirowy przeciwskazania

– choroba wieńcowa
– zakrzepica
– nowotwory
– ostre stany zapalne
– zapalenia i zakażenia dermatologiczne
– niewydolność krążenia
– gorączka
– świeże rany i blizny
– owrzodzenia
– kamica nerkowa
– nadciśnienie tętnicze

Efekty masażu wirowego

Zabieg masażu wirowego wykazuje działanie wielopłaszczyznowe. Wpływa na pobudzenie krążenia, zmniejszenie napięcia mięśniowego, rozluźnianie tkanek, redukcję obrzęków i zastoju krwi żylnej, działa przeciwbólowo. Działając na receptory zlokalizowane w skórze działa kojąco oraz poprawia przewodnictwo nerwowe. Poprzez charakterystykę zabiegu, a więc zanurzenie ciała w wodzie, wykazuje działanie hydrostatyczne, zwiększając powrót krwi żylnej z kończyn do serca. W trakcie masażu wirowego dochodzi także do zaburzenia naturalnej homeostazy, co wymusza reakcję organizmu, który reguluje ciśnienie i objętość krwi oraz gospodarkę wodno-elektrolitową, co przekłada się na poprawę funkcjonowania narządów wewnętrznych takich jak serce czy nerki.

masaż wirowy w rzeszowie przebieg
Zapraszam na masaż wirowy kończyn górnych i dolnych
do naszego Gabinetu przy ulicy Rejtana
avatar

Marcel Ślączka

Mgr Fizjoterapii

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

7 + 3 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.