Zaznacz stronę
Logo RUDEK

System oceny sylwetki metodą MORY

Postawa ciała to nawyk ruchowy, który kształtuje się jednakowo na podstawie fizjologii, morfologii, a także pod wpływem codziennego funkcjonowania człowieka. Jest niezwykle istotnym wskaźnikiem wydolności kinetycznej, koordynacji mięśnowo-nerwowej i równowagi ruchowej. Niezmiernie ważne jest, aby już od początku rozwoju dziecka wychwycić nieprawidłowości w jego postawie. Niejednokrotnie już najmłodsze dzieci trafiają na konsultację do fizjoterapeuty. Istotne jest, aby niepokojące symptomy w postawie ciała dziecka skonsultować ze specjalistami, co pomoże uchwycić patologię często na wczesnym etapie. Jak wiadomo „lepiej zapobiegać niż leczyć”, dlatego Gabinet RUDEK wychodzi naprzeciw swoim pacjentom i proponuje kompleksowe badanie – system oceny sylwetki i postawy ciała dla dzieci zarówno pod kontem diagnostycznym, jak i później terapeutycznym z wykorzystaniem systemu oceny sylwetki metodą Mory.

Zabieg dostępny w gabinecie: Szarych Szeregów.

badanie aparatem mora
system oceny sylwetki mora

Wady postawy i ocena sylwetki

Wadą postawy określa się zmiany w pozycji wyprostowanej, które odbiegają od typowych fizjologicznych ukształtowań w populacji. Wady postawy ciała są zmianami patologicznymi mogącymi występować w trzech płaszczyznach: czołowej, strzałkowej i poprzecznej. Nasi fizjoterapeuci, oceniając rozwój ruchowy pacjenta, patrzą holistycznie na jego dysfunkcje i potrzebę korekcji.

Komputerowe badanie i ocena postawy ciała

Rozpoczynając interwencję terapeutyczną jakiegokolwiek stanu klinicznego, należy przeprowadzić dokładną analizę oraz ocenę zaburzeń. W gabinetach leczenia skolioz i wad postawy RUDEK wykorzystujemy do oceny ciała pacjenta system oceny sylwetki –  aparat komputerowy MORA. Jest to urządzenie nieinwazyjne, które służy między innymi do analizy położenia kręgosłupa, łopatek, barków. Możliwa jest ocena krzywizn, powierzchni pleców oraz identyfikacja dysbalansu mięśniowego. W odróżnieniu od badania RTG, komputerowe badanie MORA może być wykonane dowolną ilość razy, co umożliwia ocenę efektów terapii. W gabinecie mamy możliwość rozszerzenia badania o analizę chodu i ukształtowania stóp, przez co nasza terapia ukierunkowana jest na dokładną analizę, a później indywidualną terapię pacjenta. Badanie składa się z poszczególnych elementów: przygotowanie pacjenta do wykonania pomiaru, przeprowadzenia pomiaru i dokładnej analizy wyników, które następnie pacjent dostaje opracowane w formie papierowej.

komputerowe badanie wady postawy mora

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

ZADZWOŃ – NAPISZ – PRZYJDŹ

ul. Szarych Szeregów 5,
35-114 Rzeszów

Zapraszam na skorzystanie z badania metodą MORA

Justyna Wojtala

Justyna Wojtala

Mgr Fizjoterapii

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

6 + 15 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.