Zaznacz stronę
Logo RUDEK

System oceny sylwetki metodą MORY

Postawa ciała to nawyk ruchowy, który kształtuje się zarówno na podstawie fizjologii, morfologii, a także pod wpływem codziennego funkcjonowania człowieka. Jest niezwykle istotnym wskaźnikiem wydolności kinetycznej, koordynacji mięśnowo-nerwowej i równowagi ruchowej. Niezmiernie ważne jest, aby już od początku rozwoju dziecka wychwycić nieprawidłowości w jego postawie. Niejednokrotnie już najmłodsze dzieci trafiają na konsultację do fizjoterapeuty. Istotne jest, aby niepokojące symptomy w postawie ciała dziecka skonsultować ze specjalistami, co pomoże uchwycić patologię często na wczesnym etapie. Jak wiadomo „lepiej zapobiegać niż leczyć”, dlatego Gabinet RUDEK wychodzi naprzeciw swoim pacjentom i proponuje kompleksowe badanie postawy ciała dla dzieci zarówno pod kontem diagnostycznym jaki i później terapeutycznym.

Zabieg dostępny w gabinecie: Szarych Szeregów.

zabiegi
zabiegi

Wady postawy

Wadą postawy określa się zmiany w pozycji wyprostowanej, które odbiegają od typowych fizjologicznych ukształtowań w populacji. Wady postawy ciała są zmianami patologicznymi mogącymi występować w trzech płaszczyznach: czołowej, strzałkowej i poprzecznej. Nasi fizjoterapeuci oceniając rozwój ruchowy pacjenta patrzą holistycznie na jego dysfunkcje i potrzebę korekcji.

Badania

Rozpoczynając interwencję terapeutyczną jakiegokolwiek stanu klinicznego należy przeprowadzić dokładną analizę oraz ocenę zaburzeń. W gabinecie RUDEK wykorzystujemy do oceny ciała pacjenta aparat komputerowy MORA. Jest to urządzenie nieinwazyjne, które służy między innymi do analizy położenia kręgosłupa, łopatek, barków. Możliwa jest ocena krzywizn, powierzchni pleców oraz identyfikacja dysbalansu mięśniowego. W odróżnieniu od badania RTG, badanie MORA może być wykonane dowolną ilość razy, co umożliwia ocenę efektów terapii. W gabinecie mamy możliwość rozszerzenia badania o analizę chodu i ukształtowania stóp, przez co nasza terapia ukierunkowana jest na dokładną analizę, a później indywidualną terapię pacjenta. Badanie składa się z poszczególnych elementów: przygotowanie pacjenta do wykonania pomiaru, przeprowadzenia pomiaru i dokładnej analizy wyników, które następnie pacjent dostaje opracowane w formie papierowej.

zabiegi

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

ZADZWOŃ – NAPISZ – PRZYJDŹ

ul. Szarych Szeregów 5,
35-114 Rzeszów

Zapraszam na skorzystanie z badania metodą MORA

Justyna Wojtala

Justyna Wojtala

Mgr Fizjoterapii

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

15 + 15 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.