Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Rehabilitacja pocovidowa

Decyzją Ministra Zdrowia z dna 31 marca 2022 r. rehabilitacja pocovidowa w uzdrowiskach lub podmiotach oferujących rehabilitację w trybie stacjonarnym, fizjoterapia ambulatoryjna i domowa dla ozdrowieńców zostaje zakończona. Zakończenie realizacji świadczeń powinno nastąpić do 30 czerwca 2022 roku. Po upływie tego terminu usprawnienia z powodu dysfunkcji będących następstwem przebycia Covid-19 będzie rozliczane na ogólnych zasadach.​

Świadczenia pocovidowe sa realizowane w naszych placówkach przy ulicy: Hetmańskiej, Marszałkowskiej, Strażackiej lub Szarych Szeregów.

Świadczymy także komercyjne usługi rehabilitacji pocovidowej

Rehabilitacja postcovidowa
Rehabilitacja pocovidowa

Zakres rehabilitacji pocovidowej 

 • Kinezyterapia ze szczególnym uwzględnieniem treningu wytrzymałościowego, ćwiczeń oddechowych, ćwiczeń efektywnego kaszlu, ćwiczeń ogólnousprawniających
 • Inhalacje indywidualne
 • Treningi marszowe
 • Balneoterapia – wg indywidualnych wskazań
 • Masaż – wg indywidualnych wskazań
 • Hydroterapia, fizykoterapia – wg indywidualnych wskazań
  treningi relaksacyjne
 • Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia, w tym np. nauka prawidłowej techniki używania inhalatorów, eliminacja nałogów i innych czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych, prozdrowotna modyfikacja stylu życia
 • Leczenie dietetyczne – wg indywidualnych wskazań
 • Wspomaganie rehabilitacyjne schorzeń współistniejących

Do kogo jest skierowana rehabilitacja pocovidowa?

Rehabilitacja skierowana jest do osób, które przechorowały Covid-19 i są dziś już ozdrowieńcami a borykają się ze znacznym pogorszeniem funkcji płuc, obniżoną tolerancję wysiłku fizycznego, zmniejszeniem siły mięśniowej, przewlekłym zmęczeniem, powikłaniami neurologicznymi  kardiologicznymi.

Rehabilitacja pocovidowa, prowadzona będzie w zależności od stanu pacjenta: w domu, ambulatoryjnie, a także w naszych gabinetach rehabilitacji medycznej przy ulicy: Hetmańskiej, Marszałkowskiej, Strażackiej lub Szarych Szeregów.

Czas trwania rehabilitacji COVID-19 będzie wynosił od 2 do 6 tygodni, przy czym  rehabilitacja rozpoczynać się będzie nie później niż 6 miesięcy od zakończenia leczenia COVID-19.

 

Rehabilitacja po covidowa
Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

7 + 1 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.