Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Lampa Sollux

To zabieg z zakresu światłolecznictwa z wykorzystaniem podczerwonego światła lampą Sollux. Szerokie zastosowanie tego urządzenia pozwala stymulować między innymi skórę oraz tkankę podskórną przyczyniając się do wywołania reakcji naczyniowej. Ponadto zabieg lampą Sollux wpływa na lepsze odżywianie tkanek oraz przepływ krwi w układzie żylno-chłonnym. Dodatkowo zabieg wykorzystywany jest do podniesienia progu odczuwania bólu oraz przyspieszenia przemiany materii i energii.

Czas zabiegu: 
Cykl leczenia obejmuje: 

Zabieg dostępny w gabinetach: Hetmańska, Marszałkowska, Rejtana, Strażacka, Szarych Szeregów.

Lampa Sollux Rzeszów
Lampa Sollux zabieg

Na czym polega zabieg lampą Sollux?

W terapii stosuje się odpowiednie filtry nakładane na lampę Sollux. W zależności od celu działania można użyć filtru niebieskiego, mającego zastosowanie przy przeczulicach, bólach mięśniowych oraz stawowych w celu uspokojenia pacjenta i wyciszeniu, a ponadto w sytuacjach, gdzie doszło do nadmiernego podrażnienia naskórka oraz jego złuszczenia.

Drugim filtrem stosowanym w tym zabiegu jest filtr o kolorze czerwonym. Jego silnie rozgrzewające działanie powoduje rozluźnienie mięśniowe, złagodzenie stanów zapalnych oraz zmniejszenie i przyspieszenie trudno gojących się ran. Stosowane filtry posiadają zróżnicowane właściwości. Uwidocznione promienie niebieskie wydobywane są przez niebieski filtr przy jednakowym ograniczeniu promieni podczerwonych. Z kolei filtr czerwony przepuszcza promienie czerwone, a także podczerwone z wykazaniem działania silnie rozgrzewającego.

Wskazania

Wskazaniami do stosowania zabiegu będą m.in.: wszelkiego rodzaju bóle kostne, mięśniowe, oraz przewlekłe stany po urazach sportowych, komunikacyjnych. Ponadto trudno gojące się rany, zmiany zwyrodnieniowe stawów, a także nerwobóle, które mogą również pojawić się w obrębie całego ciała, ale także w okolicach twarzy, stawów skroniowo- żuchwowych, zatok przynosowych i ucha zewnętrznego.

Ponadto:

 • Choroby wątroby
 • Choroby układu moczowego
 • Choroby skórne
 • Zapalenia nerwów
 • Zapalenie korzonków nerwowych
 • Zapalenie mięśni
 • Przykurcze
 • Niedowłady i porażenia

Przeciwwskazania

W zabiegu z zastosowaniem lampy Sollux należy przestrzegać przeciwwskazań do wykonywania zabiegu, którymi są:

 • Ciąża
 • Zaburzenie czucia,
 • Ostre stany bakteryjne skóry i krwawienia
 • Nowotwory, zarówno łagodne, jak i złośliwe.
 • Choroby serca, którym towarzyszy niewydolność krążenia.
 • Wysokie ciśnienie krwi.

Przed rozpoczęciem leczenia z wykorzystaniem lampy Sollux koniecznie skonsultuj się z lekarzem prowadzącym.

Efekty

Zabieg lampą sollux trwa około 15- 20 minut jest bardzo dobrze tolerowany oraz pozytywnie odbierane przez pacjentów. Może działać rozgrzewająco przed masażem lub ćwiczeniami. Dodatkowo mechanizmy samoregulujące powodują rozszerzanie naczyń krwionośnych, przez co działają rozluźniająco na tkankę, która stanowi lepszy przewodnik prądu oraz fali ultradźwiękowej. Zastosowanie lampy Sollux w połączeniu z innymi zabiegami manualnymi oraz fizykoterapeutycznymi przyczynia się do osiągnięcia zadowalających efektów.

efekty po lampie Sollux
mgr Magdalena Antonik

Magdalena Antonik

mgr Fizjoterapii

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

9 + 4 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.