Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Lampa Q Light

Światło jest niezbędne do życia człowieka. Wspomaga układ immunologiczny, stymuluje procesy regeneracyjne i przemianę materii komórki.  We współczesnej fizykoterapii ma bardzo duże znaczenie i znajduje zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń. Jedną z form leczenia światłem jest fototerapia i koloroterapia, do której wykorzystuje się lampę Q Light i jej światło spolaryzowane.

Czas zabiegu: 
Cykl leczenia obejmuje: 

Zabieg dostępny w gabinetach: Hetmańska

Lampa Q.Light Rudek Gabinet Hetmańska Rzeszów
zabieg elektroleczniczy elektroterapia lampą q light

Przebieg zabiegu lampą Q Light

Spektrum stosowanego światła, obszar poddawany naświetlaniu oraz czas ekspozycji ustalany jest indywidualnie po zebraniu wywiadu z pacjentem. W zależności od stanu pacjenta stosowane są dwa rodzaje naświetlania.

miejscowe – naświetlamy odpowiednim kolorem chore miejsce w odległości 20 cm przez 15 minut.
systemiczne – polegające na naświetlaniu przez otwarte oczy- działamy  na siatkówkę oka. W tym przypadku zabieg trwa od 20 do 30 minut a odległość lampy od twarzy pacjenta powinna wynosić 50-70 cm.

Na czym polega zabieg lampą Q Light?

W zależności od schorzenia, w leczeniu którego chcemy wykorzystać lampę, wybieramy odpowiedni kolor filtra. Każdemu z nich odpowiada konkretne długość fali elektromagnetycznej.

niebieski, stosowany w celu uśmierzenia i złagodzenia dolegliwości bólowych. Ma także działanie przeciwzapalne. Naświetlamy przy osłabieniu systemu odpornościowego, infekcjach, oparzeniach i odmrożeniach, ale także zaburzeniach snu czy niepokojach nerwowych.
zielony, wykorzystamy u pacjentów mających problem z układem krążenia, układem wydzielania wewnętrznego. Ma działanie antyseptyczne, uspokaja i odpręża.
żółty, wzmocni i przyspieszy prace układu pokarmowego oraz nerwowego. Pozytywne efekty zauważymy u pacjentów cierpiących na choroby wątroby, żołądka i jelit.
czerwony, zastosujemy by pobudzić układ krążenia. Filtr o tym kolorze podnosi ciśnienie tętnicze krwi, poprawia mikrokrążenie a tym samym stymuluje metabolizm.
pomarańczowy, bardzo korzystnie wpływa na poprawę nastroju, łagodzi stany depresyjne. Oprócz tego zmniejsza napięcie mięśni, spowalnia pracę nadmiernie aktywnych gruczołów.
fioletowy, w wyjątkowy sposób działa na nietypowe choroby systemu nerwowego. Niweluje stres, uspokaja oraz skutecznie leczy choroby uszu, nosa oraz gardła.
biały, zastosujemy do gojenia ran i blizn. Przywraca prawidłowe tempo przemiany materii.

światłolecznictwo lampą q light rzeszów
lampa q light w rzeszowie

Wskazania do zastosowania lampy Q Light

Zastosowanie lamy Q Light w rehabilitacji i medycynie jest bardzo szerokie. Głównymi wskazaniami do stosowania jest:

leczenie dolegliwości bólowych (np. migreny i nerwobóle) oraz stanów zapalnych w obrębie tkanek miękkich ale też pochodzenia kostno-stawowego.
łagodzenie chorób dermatologicznych (trądzik pospolity, różowaty)
przyspieszenie gojenia ran pourazowych, owrzodzeni, odleżyn oraz blizn.
łagodzenie objawów depresji i stanów obniżonego nastroju.

Przeciwwskazania do zabiegu z lampą Q Light

Ten rodzaj światłolecznictwa oprócz tego, że jest niezwykle przyjemny, jest także w pełni bezpieczny i nie znaleziono przeciwwskazań do jego stosowania. Odpowiednio dobrany, potrafi przynieść tylko pozytywne, korzystne dla zdrowia efekty.

Zapraszam do naszego Gabinetu przy ulicy Hetmańskiej 40A w Rzeszowie

mgr Magdalena Antonik

Magdalena Antonik

mgr Fizjoterapii

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

11 + 6 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.