Zaznacz stronę
ROPS regionalny ośrodek polityki społecznej w rzeszowie

Wsparcie dzieci z dysfunkcjami

Fundacja RUDEK dla Życia realizuje projekt: „Wsparcie dzieci z dysfunkcjami” złożony jako oferta zadania publicznego w ramach Wojewódzkiego Programu na Rzecz Wyrównania Szans Osób Niepełnosprawnych i Przeciwdziałaniu Ich Wykluczeniu Społecznemu na lata 2008 – 2020 ogłoszonego przez Zarząd Województwa Podkarpackiego – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Cel projektu:

 • Wzrost efektywności wsparcia osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji leczniczej
 • Poprawa dostępu osób niepełnosprawnych do rehabilitacji leczniczej

Okres realizacji
16.06.2020 – 15.12.2020

wsparcie dzieci z dysfunkcjami
wsparcie dzieci poprzez integracje sensoryczną

Rekrutacja uczestników

Rekrutacja zostanie przeprowadzona od 16.06.2020 do 30.09.2020.

Etapy rekrutacji

 • Przyjęcie zgłoszenia uczestnictwa w Programie
  • kryterium formalne:
   • zamieszkanie na obszarze 4 powiatów w/w woj. Podkarpackiego
   • wiek dzieci od 3-16 lat
   • dzieci z różnymi dysfunkcjami, które posiadają diagnozę SI.
  • Ocena zgłoszeń
   • dodatkowe punkty dla dzieci z terenów wiejskich, niepracujących rodziców, posiadających Kartę Dużej Rodziny.
   • Osoby zakwalifikowane – podpisanie deklaracji uczestnictwa w Projekcie.

Projekt

Projekt skierowany jest do 31 dzieci (w wieku od 3-16 lat ) niepełnosprawnych z różnymi dysfunkcjami, które posiadają deficyty w zakresie różnych zmysłów (w wieku od 3-16 lat ), posiadają diagnozę SI. Uczestnicy projektu, to mieszkańcy Podkarpacia z min. 4 powiatów (miasta Rzeszowa 25 osób, Gmina Łańcut min 2 osoby, Ropczycko- Sędziszowski min 2 osoby , Sokołowski min 2 osoby) . Projekt przewiduje doposażenie wynajętej sali przy ul. Szarych Szeregów 5 w Rzeszowie w specjalistyczny sprzęt, który umożliwi większej liczbie niepełnosprawnych dzieci korzystanie ze specjalistycznej Terapii Integracji Sensorycznej.

Zajęcia z terapii SI będą prowadzone zarówno w okresie trwania zadania jak i po jego zakończeniu projektu. Realizacja terapii odbywać się będzie w lokalu: Gabinet Rehabilitacji Medycznej ul. Szarych Szeregów 5 w Rzeszowie, w wynajętej sali.

integracja sensoryczna
integracja sensoryczna dla najmłodszych

Opis Projektu

Naszym głównym celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków dla wszechstronnego rozwoju dzieci, zgodnie z ich wrodzonym potencjałem, możliwościami i zainteresowaniami.

Każde z 31 dzieci będzie poddane raz w tygodniu godzinnej terapii przez 10 tygodni (2, 5 miesiąca), w terminie dogodnym dla dziecka. U każdego dziecka skutki terapii SI będą inne w zależności od zaburzeń oraz indywidualnych cech dziecka. W wyniki 10 terapii u dzieci nastąpi poprawa: równowagi, koordynacji ruchowej, polepszy się orientacja w przestrzeni, poprawi się poczucia rytmu, stymulacja rytmu i normalizacja czucia powierzchniowego, zmniejszy się nadwrażliwości dotykowa całego ciała, obniży poziom zaburzeń emocjonalnych. W większości przypadków u dzieci następuje odblokowanie się na bodźce, poprawia się poczucie własnej wartości.

Realizacja zadania będzie dokonana wyłącznie w ramach nieodpłatnej działalności statutowej oferenta. Fundacja prowadzi działalność statutową w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Zakres rzeczowy Projektu

Projekt zakłada zakup wybranego specjalistycznego sprzętu, który będzie wykorzystywany do pracy z dziećmi z dysfunkcjami rozwojowymi przez terapeutów SI

 • Zakup wyposażenia i sprzętu obejmuje zakup m.in.: Podwiesie wolnostojące do Integracji sensorycznej, materac rehabilitacyjny do podwiesia wolnostojącego, deskorolka IS8 + smycz, platforma podwieszana IS, deska rotacyjna, beczka, wałek rehabilitacyjny, półwałek rehabilitacyjny, huśtawka opona, drabinka,-lejce, suchy basen 200x200x50 cm z matą, Schody z pochylnią do basenu, piłeczki do suchego basen, huśtawka konik, deska równoważnia, huśtawka „t”, hamak terapeutyczny, huśtawka grzybek, maglownica średnia, zjeżdżalnia rolkowa, trampolina, stożek/topek, podwieszka pętla.
 • Przeprowadzenie Terapii SI.
integracja sensoryczna dla dzieci z dysfunkcjami

Terapia Integracji Sensorycznej

ZADZWOŃ – NAPISZ – PRZYJDŹ

ul. Szarych Szeregów 5
35-114 Rzeszów

Zapraszamy dzieci na zajęcia z Integracji Sensorycznej

avatar

Katarzyna Rudek

Kierownik

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

9 + 10 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.