Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Fala uderzeniowa

Istnieje wiele metod redukcji przewlekłego bólu zlokalizowanego w układzie mięśniowo-szkieletowym, jedną z nich jest leczenie falą uderzeniową. Chociaż nazwa tej metody może brzmieć tajemniczo i nieco groźnie, sam zabieg jest nowoczesny, nieinwazyjny i bezpieczny. Na czym polega i dla kogo polecane jest leczenie falą uderzeniową? Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg dostępny w gabinetach: Marszałkowska, Rejtana, Strażacka, Szarych Szeregów.
Fala STORZ z USG w gabinecie: Hetmańska.

Czas zabiegu: 
Cykl leczenia obejmuje: 

fala uderzeniowa rehabilitacja rzeszów
fala uderzeniowa zabieg w rzeszowie

Fala uderzeniowa na czym polega terapia?

Zabieg wykonywany jest przy użyciu nowoczesnego urządzenia emitującego falę mechaniczną o niewielkiej częstotliwości, wytwarzaną pod wysokim ciśnieniem. Działanie fali uderzeniowej polega na wywoływaniu skokowych zmian ciśnienia w obrębie tkanki. Dzięki temu możliwe jest dokładne wybranie obszaru poddanego leczeniu i uzyskanie lepszego efektu terapeutycznego.

Leczenie falą akustyczną odbywa się przy użyciu specjalistycznego urządzenia. Obszar poddany leczeniu zostaje pokryty żelem, który ułatwia przewodzenie fali i manewrowanie aplikatorem. Podczas trwania zabiegu, może pojawić się odczucie impulsowych uderzeń. Czas trwania sesji terapeutycznej zależy od indywidualnej sytuacji zdrowotnej pacjenta, ale zazwyczaj waha się od kilku do kilkunastu minut.

Wskazania do fali uderzeniowej

Leczenie falą uderzeniową sprawdzi się u osób cierpiących z powodu przewlekłego bólu w układzie mięśniowo-szkieletowym. Wskazania do zabiegu to między innymi:

 

 • bóle kręgosłupa, kolan lub bioder
 • bóle pourazowe
 • zapalenie ścięgien, ból ścięgna Achillesa
 • przewlekły dyskomfort spowodowany napięciem mięśniowym
 • ostroga piętowa

Przeciwwskazania do fali uderzeniowej

Istnieje kilka bezwzględnych przeciwwskazań do stosowania zabiegu, należą do nich:

 • aktywna choroba nowotworowa
 • hemofilia
 • stosowanie przez pacjenta leków przeciwzakrzepowych
 • ciąża
 • choroba zakrzepowa
 • zaawansowana osteoporoza
 • niedawno przebyty (w ciągu ostatnich trzech miesięcy) zawał serca

Fala uderzeniowa antycellulitowa

Leczenie falą uderzeniową przynosi efekty terapeutyczne w kilku obszarach. Przede wszystkim łagodzi ból przez zmniejszenie napięcia mięśniowego i skurczów. Fala uderzeniowa antycellulitowa działa modelująco, co przyczynia się do redukcji widoczność „pomarańczowej skórki”. Fala uderzeniowa przeciw cellulitowi wykazuje również działanie sprzyjające regeneracji tkanek, stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, poprawia metabolizm i krążenie w obszarze dotkniętym zmianami chorobowymi.

przebieg zabiegu falą uderzeniową w rehabilitacji
Fala uderzeniowa STORZ z USG Gabinet Hetmańska

Fala uderzeniowa STORZ z USG

W gabinecie Rudek przy ulicy Hetmańska do dyspozycji pacjentów jest fala uderzeniowa STORZ. Pozwala ona na aplikację większej ilości uderzeń podczas zabiegu. Terapia dysfunkcji narządu ruchu obejmuje dodatkowo diagnostykę obrazową USG, która precyzyjnie pozwala określić lokalizację dysfunkcji.

Terapia falą Storz to nie tylko leczenie układu ruchu. Dostępne są również zabiegi pozwalające na zwiększenie elastyczności i jędrności skóry. Krążenie krwi w tkankach ulega poprawie, a zmniejszeniu ulegają komórki tłuszczowe.

Paulina Kret

Paulina Kret

mgr Fizjoterapii

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

3 + 1 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.