Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Cymedics Acute – akupunktura bezigłowa

Cymedics Acute (akupunktura bezigłowa) jest najbardziej innowacyjną metodą przeznaczoną do dokładnego i skutecznego leczenia trudnych i skomplikowanych urazów oraz schorzeń powodujących dolegliwości bólowe. Aparat Cymedics korzysta z najnowszej i najbardziej zaawansowanej technologii, której zadaniem jest regeneracja uszkodzonych tkanek i stymulowanie procesów naprawczych w organizmie.

Czas zabiegu: od 15 minut
Cykl leczenia obejmuje: 10 zabiegów (co drugi dzień)

Zabieg dostępny w gabinetach: Hetmańska

Urządzenie do terapii Cymedics
cymedics acute akupunktura bezigłowa rzeszów

Zabieg akupunktury bezigłowej

Każda ludzka komórka charakteryzuje się występowaniem procesów, które przejawiają naturę elektryczną. Cymedics wykorzystuje aktywne biologicznie punkty leczonej tkanki i analizuje ich stan bioelektryczny. Aparat wykorzystuje mikroprądy z zaawansowanym biosprzężeniem w celu dokładnych pomiarów i diagnostyki. Komputer, będący częścią całego urządzenia, zbiera i zapamiętuje najważniejsze dane dotyczące stanu komórek poddawanych terapii. Następnie, poprzez sztuczna inteligencje, dostosowuje parametry w celu dobrania jak najskuteczniejszej terapii.

Zabieg wykonywany z użyciem aparatu Cymedics Acute jest formą elektroterapii przezskórnej. Jest zabiegiem bezinwazyjnym, bezpiecznym i bezbolesnym. Ta najnowsza metoda walki z bólem, w żaden sposób nie zaburza prawidłowego działania komórek. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się specjalne elektrody, z których jedna jest nadajnikiem, a druga odbiera impuls. Aparat Cymedics składa się komputera i sprzężonego z nim panelu, który kieruje pracą i pozwala na komunikację z leczonymi tkankami.

Wskazania do aparatu Cymedics

 • świeże urazy np. skręcenia, zwichnięcia, złamania czy naciągnięcia tkanek
 • zmiany zwyrodnieniowe i wynikające z nich stany zapalne w obrębie stawów kończyn, kręgosłupa
 • rwa kulszowa, rwa ramienna
 • dolegliwości będące wynikiem przeciążeń tkanek np. Łokieć tenisisty, kolano skoczka
 • bóle mięśni
 • obrzęki tkanek, krwiaki, opuchlizny powstałe w wyniku urazu
 • stany zapalne np. w chorobie reumatologicznej

Cymedics Przeciwwskazania

 • Choroby nowotworowe
 • Wszczepiony rozrusznik serca
 • Ostre, uogólnione stany zapalne
 • Choroby zakaźne
 • Ciąża, karmienie piersią
 • Naruszona ciągłość tkanki w miejscu wykonywania zabiegu.

Efekty po akupunkturze bezigłowej

Metoda zastosowana w urządzeniu Cymedics opiera się na przywracaniu równowagi bioelektrycznych potencjałów komórki oraz jej równowagi fizykochemicznej. Do tkanek wysyłane zostają impulsy stymulujące komórki do samo odbudowy, co znacznie przyspiesza proces rehabilitacji i powrotu do zdrowia. Pacjent już po kilku zabiegach zaczyna odczuwać wyraźną ulgę i poprawę stanu leczonej tkanki.

zabieg akupunktury bezigłowej
mgr Magdalena Antonik

Magdalena Antonik

mgr Fizjoterapii

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

14 + 9 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.