Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Laseroterapia

Laseroterapia to metoda, która służy do leczenia różnego typu schorzeń. To zabieg laserowy należący do fizykoterapii, wykorzystujący monochromatyczną spójną wiązkę, przyspieszającą komórkową przemianę materii.  Termin ten oznacza światło zwielokrotnione przez wymuszenie emisji promieniowania. Jest to aparat wytwarzający promieniowanie laserowe. Do biostymulacji medycznej używa się promieniowania z zakresu światła widzialnego i podczerwieni. 

Czas zabiegu: 
Cykl leczenia obejmuje: 

Zabieg dostępny w gabinetach: Hetmańska, Marszałkowska, Rejtana, Strażacka, Szarych Szeregów.

laseroterapia rzeszów
rzeszów laseroterapia przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu laseroterapii

Zabieg laserem polega ona przede wszystkim na emitowaniu wiązki światła, na wybrany fragment ciała, a dokładniej na chore tkanki. Rodzaj lasera jest dopasowywany do schorzenia lub dolegliwości, na którą cierpi pacjent i jego stanu ogólnego.

Laseroterapia wskazania

Wskazania do laseroterapii są przede wszystkim związane ze schorzeniami i niedomaganiami indywidualnymi. Również on decyduje o tym, czy nasza choroba kwalifikuje się do zabiegu. Terapią mogą zostać objęte na przykład zwyrodnienia stawów, choroby reumatyczne i przeciążenia. Ponadto:

 • ostry proces chorobowy

 • zespół bólowy kręgosłupa

 • porażenia nerwów oraz  nerwobóle

 • urazy narządów ruchu

 • podczas procesu regeneracyjnego

 • w trakcie leczenia zespołu Sudecka

 • choroby zwyrodnieniowe stawów

 • choroby laryngologiczne

Laseroterapia przeciwwskazania

Z laseroterapii nie będą mogły skorzystać osoby chore na nowotwory, cukrzycę oraz gruźlicę. Warto też dodać, że z zabiegu nie skorzystają osoby chore na epilepsję i wszystkie rodzaje infekcji oraz z nadczynnością tarczycy. Nie zaleca się stosowania tej metody pacjentom, którzy przyjmują antybiotyki bądź leki fotouczulające. Ponadto:

 

 • kobiety w okresie ciąży oraz karmienia piersią
 • w stanach z wysoką gorączką
 • skłonności do krwawień

Efekty po laseroterapii

Efekt przeciwbólowy powoduje liczne zjawiska, w tym wzmożenie wydzielania endorfin, stymulowanie regeneracji obwodowych aksonów po uszkodzeniu nerwów, hyperpolaryzację błon komórek nerwowych, zmiany stężeń transmiterów w synapsach, efektywne przekazywanie energii protonów do punktów akupunktury. Efekt przeciwzapalny wywołuje między innymi przyspieszenie resorbcji obrzęków i wysięków, poprawę mikrokrążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych, stymulację migracji makrofagów, możliwość ułatwienia wytworzenia krążenia obocznego. Efekt biostymulujący poprawia krążenie, odżywianie i regenerację komórek, stymuluje syntezę białka, regeneruje naczynia krwionośne, powoduje wzrost fibroblastów i włókien kolagenowych oraz komórek nerwowych.

laseroterapia zabieg w rzeszowie
Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

10 + 12 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.