Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Masaż energotonowy

Jeżeli borykasz się z problemami związanymi z narządem ruchu terapia energotonowa to coś dla Ciebie. Terapia energotonowa ma zastosowanie w wielu rodzajach schorzeń, nie tylko w leczeniu objawowym. Jednak to ból jest takim objawem, który sprawia, że pacjenci zgłaszają się po pomoc fizjoterapeutów. Dlatego chcąc sprostać wyzwaniom rozwijamy się jako gabinet i wybieramy nowe aparatury, które pomagają nam osiągnąć założony cel terapeutyczny. Jednym z aparatów używanych przez naszych fizjoterapeutów jest HiToP High Tone Power Therapy.

Terapia Energotonowa to nowe zjawisko w dziale fizykoterapii, powstałe na bazie badań naukowych. Głównym celem terapii jest wpływ na metabolizm komórkowy, dzięki działaniu na jedne z najmniejszych jednostek w organizmie człowieka terapia jest bardzo skuteczna. Działa pobudzająco na nerwy i mięśni. Masaż energotonowy wykorzystywany jest do terapii mięśni osłabionych, jak i wzmożonych, a także w celu zwiększenia metabolizmu, poprawy trofiki tkanek i przyspieszeniu regeneracji.

Czas zabiegu: 
Cykl leczenia obejmuje: 

Zabieg dostępny w gabinecie: Szarych Szeregów.

terapia energotonowa urządzenie
terapia energotonowa

Zastosowanie terapii energotonowej

Zastosowanie terapii energotonowej jest bardzo istotne w procesach autoregulacyjnych i przywrócenie równowagi energetycznej organizmu. Zakładając, że każdy proces chorobowy skutkuje zachwianiem homeostazy ustroju wyrażającej się między innymi zaburzeniami na poziomie komórkowym, to prąd przepływający przez całe ciało pacjenta może mieć działanie autoregulacyjne..

Na czym polega masaż energotonowy?

Masaż energotonowy polega na tym iż w obwodzie aparatu znajduje się zarówno pacjent jak i terapeuta, którego ręce stanowią powierzchnię kontaktową z ciałem leczonego. Przy wyborze danej techniki zabiegowej i parametrów prądu można uzyskiwać różne efekty. Miedzy innymi rozluźnienie, działanie przeciwbólowe, lipolityczne , a także efekt stymulacyjny. Terapia trwa około 30 minut. Aplikacja przynosi znakomite rezultaty w przypadku działania na punkty spustowe i w odnowie biologicznej. Zabieg jest bezbolesny, bardzo komfortowy dla pacjenta, przypominający masaż klasyczny. Osoba masowana odczuwa lekkie wibracje, ciepło oraz delikatne skurcze mięśni. Efekty tego zabiegu są szybsze i bardzo korzystne dla pacjenta.

Działanie terapii energotonowej

Wskazania

Masaż energotonowy stosowany jest w celu:

 • głębokiego rozluźnienia mięśni,
 • odnowy biologicznej organizmu,
 • zmniejszenia bólu miejscowego,
 • zmniejszenia obrzęku.

Masaż wykorzystywany jest również w następujących zabiegach na twarz oraz ciało:

 • wygładzenie zmarszczek,
 • ujędrnienie skóry,
 • leczenie cellulitu,
 • modelowanie i ujędrnianie ciała,
 • lipoliza (uwalnianie komórek tłuszczowych)

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania terapii energotonowej obejmują:

 • ogólne infekcje przebiegające z podwyższoną temperaturą,
 • lokalne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 • elektroniczne implant,
 • ciążę.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś!

ZADZWOŃ – NAPISZ – PRZYJDŹ

ul. Szarych Szeregów 5,
35-114 Rzeszów

Część, nazywam się Justyna i jestem fizjoterapeutą. Każdego dnia obserwuję z jakimi dolegliwościami borykają się nasi pacjenci dlatego uważam, że ” Nie ma windy do zdrowia są tylko schody, po których trzeba iść” 

Justyna Wojtala

Justyna Wojtala

Mgr Fizjoterapii

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

2 + 5 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.