Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Masaż ręczny

Masaż leczniczy to szereg rękoczynów wykonywanych na tkankach pacjenta w celu rozluźnienia i m.in. lepszej ich regeneracji . Jest to zabieg, który możne być wykonywany zarówno na całym ciele lub na wybranej okolicy.
Masaż leczniczy obejmuje specjalistyczne techniki takie jak: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, rolowanie, wibracje, roztrząsanie, uciski oraz oklepywanie.

Każda z tych technik wpływa na poszczególne elementy ciała człowieka : głaskanie złuszcza stary zrogowaciały naskórek, poprawia oddychanie skórne, jest przygotowaniem i zapoznaniem pacjenta z dotykiem terapeuty. 

Masaż leczniczy
masaż klasyczny techniki

Działanie

Rozcieranie wpływa na przyczepy mięśniowe oraz powięź a także działa rozgrzewająco na ścięgna i więzadła.

Ugniatanie czyli technika która powinna stanowić połowe czasu zabiegu dotyczy głownie tkanki mięśniowej i jest to głęboka stymulacja ciała pacjenta. Techniki pozostałe dotyczą również wyżej wymienionych tkanek jednak sposób ich zastosowania będzie miał duże znaczenie dla pacjenta a głownie jego układu nerwowego, gdyż techniki poprzecznie wykonane oraz mocne maja działanie pobudzające a techniki wykonywane wzdłuż kręgosłupa , dogłowowo , dosercowo maja działanie tonizujące.

Wskazania

Wskazaniami do masażu są rożnego rodzaju bóle , schorzenia aparatu ruchu, stany po kontuzjach , problemy z układem pokarmowym , zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami są wszelkie choroby nowotworowe, grzybicze, przerwanie ciągłości skory, temperatura ciała powyżej 38 stopni, owrzodzenia, choroby skórne, ciąża do 3 miesiąca i od 8 miesiąca, gorsze samopoczucie pacjenta oraz hemofilia i rożnego rodzaju krwawienia i krwotoki

Efekty

Masaż jest to zabieg który wpływa na każdy układ w naszym organizmie , ma działanie pobudzające i zwiększające regeneracje na układ mięśniowo szkieletowy, ma właściwości kosmetyczne, polepsza działanie i funkcjonowanie układu oddechowego poprzez zwiększenie pojemności życiowej płuc, uspokaja lub pobudza autonomiczny układ nerwowy, szybciej doprowadza ścięgna i więzadła do naprawy.

Masaż leczniczy ma bardzo dobre działanie na problemy z układem wisceralnym. Działa przeciwbólowo , przeciwzapalnie na nasze trzewia a także pobudza perystaltykę jelit.

Terapia punktów spustowych

„Warto się poddawać zabiegom masażu, ponieważ jest to świetna inwestycja w swoje zdrowie.”

avatar

Paweł Murias

mrg Fizjoterapii

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

12 + 6 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.