Zaznacz stronę
Logo RUDEK

Badanie MORA

Często jako rodzice stawiamy sobie pytanie — czy postawa naszego dziecka jest prawidłowa? Czy nasze dziecko nie odbiega od wyznaczonych norm rozwojowych? Jeżeli coś nas niepokoi lub po prostu chcemy sprawdzić, czy nasze dziecko rozwija się prawidłowo, warto udać się do fizjoterapeuty. Jako gabinet rehabilitacji specjalizujący się w rozpoznawaniu wad postawy ciała i ich korekcji w swoim zasobie posiadamy aparat MORA do bezinwazyjnej oceny postawy ciała.

Czas zabiegu: 
Cykl leczenia obejmuje: 

Zabieg dostępny w gabinecie: Szarych Szeregów.

badanie mora
badanie aparatem mora

Badanie Mora a postawa ciała

Postawa ciała zmienia się w trakcie naszego rozwoju. Jest zależna od wielu czynników takich jak cechy genetyczne, rasa, typ somatyczny, wiek oraz płeć. Jak wiec zdefiniować prawidłową postawę ciała? Jest kilka składowych, zgodnie z którymi prawidłowa postawa ciała powinna wyglądać:

  • zapewniać odpowiednia wydolność statyczno-dynamiczną
  • zapewniać stabilność ciała
  • nie zaburzać czynności narządów wewnętrznych
  • stanowić odpowiednią pozycje wyjściową do wykonywania ruchów
  • spełniać wymogi estetyczne.

Aby postawa ciała była prawidłowa, należy o nią dbać już od najmłodszych lat. Często problem zaczyna się już w wieku niemowlęcym. Dlatego ważne jest to, aby wykrywać i korygować wszystkie nieprawidłowości w miarę szybko. Co skutkuje krótszym czasem rehabilitacji.

Aparat Mora

Badanie MORA pozwala nam wykonanie kompleksowej oceny ciała zaczynając od testów statycznych (trójpłaszczyznowa ocena postawy ciała), testów dynamicznych np. skłon, czy pomiary ruchomości, a kończąc na dokumentacji fotogramerycznej sylwetki, która może być wykonana z wszystkich czterech stron badanego. Aparat MORA też świetnie sprawdza się podczas testów porównawczych np. obserwacje progresji, lub regresji wady postawy ciała, zarówno w krótkich jak i długich odstępach czasu. Możemy też ćwiczyć na nim autororekcję tak zwany biofeedback. Badanie jest nieinwazyjne i w pełni bezpieczne dla pacjenta.

Urządzenie daje nam możliwość przedstawienia wyników w formie obrazu 3D. Oprogramowanie rejestruje ruchy w całych frekwencjach co pozwala bardzo dokładnie analizować ruchomość poszczególnych fragmentów ciała. Możemy na nim wykonywać testy korekcyjne tj., zachowanie sylwetki przy wymuszonej korekcji na przykład gorsetem czy kinesiotejpingiem.

aparatura mora
leczenie mora

Badanie aparatem Mora

Zalety wykorzystywania w terapii urządzenia Mora to między innymi szybkość i bezinwazyjność pomiaru. Badanie Mora ze względu na swoją bezinwazyjność może być często powtarzane, co daje nam dużą dowolność i komfort w trakcie terapii.

Wyciągają najważniejszy wniosek z tego krótkiego artykułu jeżeli coś nas niepokoi czy to w naszej sylwetce, czy postawie naszych dzieci zgłaszamy się do terapeuty na konsultację, bo „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Logo RUDEK

RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej
Nowoczesne metody rehabilitacji

Od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00

35-312 Rzeszów, ul. Strażacka 12E, Polska

8 + 8 =

Administratorem danych osobowych jest RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Przetwarzamy dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Pani/Panu kontakt z nami z możliwością umówienia wizyty w wybranym gabinecie. Aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego, proszę kliknąć kliknąć tutaj.