02 2017 Cze
Standard Post With an Image

,,Rzeszowscy seniorzy pełni życia’’- W SUPER NOWOŚCIACH TEŻ O NAS PISZĄ

Fundacja Rudek dla Życia, mając na uwadze dobro bliźniego, i to, że wciąż są ludzie, którzy nie mogą czekać w kolejce na rehabilitację, a nie mając pieniędzy na prywatne leczenie pozostają niepełnosprawni, wciąż szuka dla nich nowych rozwiązań. W tym celu nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi w Rzeszowie, który realizuje dwa projekty skierowane do osób po 60 r. ż.

Pierwszy projekt pt. ,,Dodawać życie do lat, a nie tylko lata do życia” dofinasowany jest z budżetu Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, a drugi pt. ,,Seniorzy pełni życia’’ współfinansowany jest z budżetu Wojewody Podkarpackiego. W ramach realizowanych zajęć seniorzy uczestniczą w m.in.: ćwiczeniach rehabilitacyjnych, prelekcjach nt. profilaktyki i rehabilitacji osób starszych, zajęciach Nordic Walking, spotkaniach przy kawie i herbacie, piosence biesiadnej i wielu innych.

Ćwiczenia rehabilitacyjne odbywają się w NZOZ Rudek, ul. Szarych Szeregów 5. Pozostałe zajęcia Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom realizuje w Parafii pw. Chrystusa Króla przy ul. ks. Jałowego w Rzeszowie.

W projektach uczestniczy łącznie około 80 osób, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu seniorów na podejmowanie aktywności. Dzięki udziałowi w projektach mogą nie tylko poszerzyć swe umiejętności, dbać o kondycję fizyczną, ale także spędzić czas w miłej, przyjaznej atmosferze w gronie swoich rówieśników.