02 2017 Cze
Standard Post With an Image

Ania Gajecka -czeka na naszą pomoc

Ania Gajecka to 27-letnia absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim, autorka wierszy, blogerka, członkini grupy rekonstrukcyjnej zakonu rycerskiego, którą spotkało wielkie nieszczęście. Podczas pobytu w Belgii w sierpniu tego roku doznała udaru mózgu. Aktywna, radosna dziewczyna, z dnia na dzień została częściowo sparaliżowana.

Ania przed udarem była bardzo aktywną osobą. Dodatkowo studiowała anglistykę na UR, a oprócz tego pracowała zawodowo jako tester oprogramowania w branży IT. Nigdy nie odmawiała pomocy innym, gdy udzielała się charytatywnie jako wolontariuszka już w gimnazjum, aż po organizacje studenckie – mówi nam Wojciech Drozd, przyjaciel Ani. – Jest to jedna z najwspanialszych osób, które znam. Zawsze uśmiechnięta, pełna empatii, błyskotliwa – dodaje.

Udar mózgu spowodował u niej prawostronny niedowład ciała i problemy z mową. Teraz musi uczyć się od nowa chodzić, ruszać ręką, pisać i mówić.

Ania od czasu wypadku nie wróciła do Polski, przebywa cały czas w Belgii, a dokładniej w miejscowości Roeselare gdzie przechodzi rehabilitację. Jej stan zdrowia w tej chwili uniemożliwia przyjazd do Polski, gdzie byłaby wśród najbliższej rodziny i przyjaciół. Jednak gdy już będzie można ją przetransportować do kraju, to należy to zrobić w specjalnie do tego przystosowanym samochodzie. Nie wolno także przerywać rehabilitacji – groziłoby to zatrzymaniem lub cofnięciem się dotychczasowych postępów w powrocie do sprawności.

Przed Anią jeszcze wiele miesięcy intensywnej pracy. Rodzina i przyjaciele dziewczyny proszą o pomoc finansową, aby ją sprawdzić do kraju i móc kontynuować dalsze leczenie. Na chwilę obecną szacunkowe koszty powrotu i początkowej rehabilitacji to 20-40 tys. zł. Dokładna kwota będzie znana po zbadaniu Ani przez lekarzy i rehabilitantów.

– Jestem jednym z Tych, którzy zawdzięczają Ani bardzo wiele. Zdaje sobie jednak sprawę, że jest Nas więcej. Każdy kto choć raz miał okazję rozmawiać z Anią, wie jaka to inteligentna, ciepła i dobra osoba. POMÓŻMY JEJ! Wpłacając chociaż symboliczną kwotę, przyśpieszycie Jej powrót do domu i pełnego zdrowia. Z góry wszystkim dziękuję – czytamy w jednym z apeli.

Patronat nad Anią, objęła Fundacja Rudek Dla Życia z siedzibą w Rzeszowie. Pieniądze można wpłacać na nr konta 19 1140 2004 0000 3102 7538 1420 z dopiskiem „Anna Gajecka na rehabilitacje”.